2019: Muzyka to moja bajka

10 rok istnienia Pracowni Piosenki miał być przygotowaniem do świętowania jubileuszu. Temat muzyki nasunął się sam. Chcieliśmy pokazać dzieciom, że muzyka towarzyszy człowiekowi w każdym świętowaniu (rocznice, kolędowanie), muzyka w chwilach szczęścia pozwala naszej radości się wytańczyć i wyśpiewać, w smutku pociesza, daje ukojenie, towarzyszy refleksjom. Dodaje chwilom wzniosłości, jest językiem uniwersalnym i łączy ludzi.

Tytuł projektu “Muzyka to moja bajka” ma ukazywać, że dla każdej osoby, która w nim uczestniczy (zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli czy rodziców) muzyka jest ważnym elementem życia i nie wyobrażamy sobie świata bez niej. Od marzenia małej dziewczynki, aby zostać (jak Mariele) dyrygentką chóru, wszystko się zaczęło. Z tej okazji powstał teledysk opowiadający o tym, co było inspiracją do powstania Chóru MILLE VOCI.

Dla chóru muzyka to koncerty, ale też własnoręczne wykonanie instrumentów przez najmłodszą grupę, prace plastyczne ilustrujące temat, a także rozmowy, w których dzielimy się swoimi pasjami. 

W marcu 2020 pojawiła się konieczność zorganizowania zdalnych prób. Efektem działalności on-line było kilka teledysków.

Wszystko będzie dobrze (Andra’ tutto bene)

Niespodziewana była intensywna współpraca z zagranicznymi chórami dziecięcymi. Zaprzyjaźnione zespoły z Włoch i Kraju Basków wzięły udział w nagrywaniu teledysku na Dzień Matki, odwiedziliśmy się też kilkakrotnie na próbach on-line, a dzieci miały okazję dowiedzieć się o sobie trochę więcej. Wszystkie chóry uczyły się zwrotki po polsku, fragmentu po włosku oraz refrenów w ojczystych językach.

Kwiaty dla mamy i taty (Tanti auguri alla mamma)