EDUKACJA

Fundacja prowadzi działalność edukacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Stwarzamy możliwości rozwijania pasji w ramach nieformalnej edukacji muzycznej.


Pracownia Piosenki Dziecięcej MILLE VOCI

W ramach Pracowni Piosenki działają trzy grupy wiekowe:

  • Chór Dziecięcy MILLE VOCI (7-12 lat)
  • Młodzieżowa Grupa Wokalna (12-18 lat)
  • Chór przygotowawczy (4-6 lat)

Zajęcia wszystkich grup odbywają się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 „Jordanek”.

Chór Dziecięcy MILLE VOCI to miejsce, w którym dzieci nie tylko rozwijają warsztat wokalny, ale również uczą się wyrażania emocji, zaangażowania w rozwijanie swoich zainteresowań i pasji, radzenia sobie z tremą i stresem. Rozwijają swoje umiejętności artystyczne (głównie muzyczne, ale nie tylko) i kompetencje społeczne.

Nasza praca ma charakter projektowy, co oznacza, że w każdym semestrze towarzyszy nam jakaś myśl przewodnia, która odzwierciedla się zarówno w repertuarze, jak i w tematyce zajęć, a podsumowaniem pracy jest koncert.

Więcej informacji na temat Pracowni Piosenki Dziecięcej znajdziesz TUTAJ.


Strona z zadaniami dla dzieci

Pandemia zainspirowała nas do stworzenia specjalnej strony z zabawami i zadaniami, które można wykonać samodzielnie, z rodzeństwem lub rodzicami. To strona z inspiracjami na czas wolny, na nudę lub kiedy masz ochotę na artystyczne poszukiwania…

Zadania, które podobały się najbardziej naszym chórzystom znajdziecie w kolejnych zakładkach. Zazwyczaj są związane z piosenkami z repertuaru Chóru MILLE VOCI, co nie znaczy, że wszystkie są muzyczne.


Warsztaty wokalne dla dorosłych / zespół wokalny

Od 2021 roku Fundacja wspiera organizacyjnie Zespół VOCALOVE. Został założony w grudniu 2016 roku w celu połączenia ludzi otwartych na innych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez muzyki – pełnych energii pasjonatów z dobrym słuchem i umiejętnością śpiewania „na głosy”. Skład zespołu stanowią osoby powyżej 16 roku życia.

Przy zespole działa grupa wstępna, której celem jest przygotowanie przyszłych wokalistów do pracy z głównym składem zespołu VOCALOVE (bez stresu i ścigania się z czasem nauczysz się krok po kroku repertuaru zespołu). To szansa na rozwój wokalny i spotkanie niezwykłych ludzi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zespole oraz naborze do grupie wstępnej wejdź na stronę: www.vocalove.pl