O autorkach

Nie było pewne, że bajka o dobrym wilku Teodorze zostanie wydana, ale takich talentów nie wolno ukrywać. Oto dwie osoby, których twórczość zainspirowała nas, by zwieńczyć dzieło i wydać tę książkę.

.

Katarzyna Kozłowska – nauczycielka języka francuskiego (XV LO im. N. Żmichowskiej) z ponad 25-letnim stażem, współautorka podręcznika „Zrozumieć innych czyli jak uczyć o uchodźcach” (Wyd. CODN, Warszawa 2001), autorka publikacji dotyczących nauczania dwujęzycznego, autorka licznych szkoleń dla nauczycieli m.in. dotyczących komunikacji, pracy z piosenką i tekstem literackim i wykorzystania dramy na lekcjach języka obcego, autorka muzycznego spektaklu dla dzieci „Ropuch i Tęcza” wystawianego przez teatr Duo Impresso, laureatka konkursu „Bajki odczarowanki – odczarujmy dziecięce strachy” (luty 2018).


Malwina Gryszel – uczennica VI klasy szkoły podstawowej. Niezwykle twórcza i utalentowana młoda artystka. Uwielbia rysować, szkicować i zajmować się grafiką komputerową. Jej ulubionym malarzem jest Jan Matejko, a ze współczesnych twórców ceni Roberta Normana Rossa. Laureatka nagrody specjalnej w konkursie na ilustrację do bajki „Czy wilk się najeża, gdy spotka nietoperza?”